درباره نشریه

تفکر سلف گرانی که روز به روز در عالم اسلام گسترده تر شده و با پشتیبانی وهابیت دست خود را به جان و مال و ناموس امت اسلام آغشته کرده است از مهمترین جریان های خطرناک امروز جهان اسلام است. گروههایی که با شعار سلف گرائی و با هدف بازگشت اقتدار اسلام به تشکیل حکومت اسلامی بر روی خون مسلمانان دل خوش کرده اند با مدیریت استکبار جهانی، بهترین وسیله برای مشوه جلوه دادن دین پیامبر رحمت و گسترش اسلام ستیزی گردیده و ماموریت به یغما بردن امنیت و عزت و سرمایه امت اسلامی را بر عهده دارند.

در این میان حوزه های علمیه و علمای راستین که مرزبانان دین شمرده می شوند، وظیفه ای خطیر و حساس دارند که ابتدا باید این جریان را بشناسند و در قدم بعد به دیگران نیز آگاهی و شناخت دهند تا مانع رشد این تفکر و مصونیت امت اسلام گردیده و بعد از آن راه های مقابله با این تفکر را معرفی کنند.

 نشریه علمی تخصصی «پژوهشنامه مطالعات تطبیقی مذاهب اسلامی» برخواسته از حوزه علمیه مشهد مقدس تحت اشراف حضرت آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی (دام ظله) در راستای روشنگری و بررسی این تفکر منتشر و زمینه ای مناسب برای همه کسانی که در این موضوع تحقیق و بررسی می کنند فراهم آورده است.